Makaleler
Bursa'da İlklere İmza Atmak

BURSA'DA HEP BİRLİKTE İLKLERE İMZA ATMAK…
 

 Değerli okuyucularım, güzel Bursa’mıza hepimiz çok şey borçluyuz. Öyle eşsiz bir kentte yaşıyoruz ki, Bursa’mız için ne yapsak azdır. Ben şanslı bir kişi olarak, 1957 yılında Bursa’ya, İlkokulu bitirerek, Niğde-Koyunlu’dan geldim. Türkiye’miz de görmediğim yer hemen hemen yoktur ancak Bursa bir başka… O kadar çok sevdim ki Bursa’yı, Allah nasip etti, mezarımı bile Emirsultan’dan aldım.


 ELBETTE GÜZEL ŞEYLER YAPILMIŞ YAPILIYORDA…


 Gerek valilerimiz, gerekse Belediye Başkanlarımız Bursa’mıza gerçekten çok somut hizmetler vermişlerdir. Bu hizmetler yeterli mi? Diyeceksiniz, “Ben de asla” diyorum. Dünya da inanılmaz gelişmeler var, dolaysıyla Bursa da da olmalıdır. Ben Bursa Nüfusunun 70-80 bin olduğunu bilirim. İtiraf edeyim ki, o günkü Bursa’yı çok özlüyorum. Bursa için, o yıllar da “Emekli şehri Bursa” derlerdi. Tam yaşanacak bir şehirde, yeşilliği ile, bol sebze ve gıdarıyla, eşsiz bir şehirdi Bursa’mız…


 VALİMİZ VE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ…


 Öyle şanlıyız ki, inanılmaz çalışkan ve üretken, yüzü halka dönük, hizmet odaklı, beyefendi bir valimiz var. Tüm işalemi ve halkımız gerçekten kendisini çok seviyor. Termal konusu, Uludağ ve hepimizin izlediği güncel konular hakkında, Sayın Valimiz gece gündüz demeden çalışmaktadır. Şükürler olsun ki, Bursa’mız en huzurlu illerden birisidir.

 Belediye Başkanlarımız da, Büyükşehir başta olmak üzere, diğer merkez ilçe Başkanlarımız da, hepsi birbirinden çalışkan. Bu vesile ile, yine çalışkanlığ ile sevilen ve sayılan Hikmet Şahin Başkanı da rahmetle anıyoruz.


 OVAAKÇA’DAN ULUDAĞIN ETEKLERİNE BAKINCA…


 Yazımın başın da, 54 yıl evvel Bursa’ya geldiğimi ifade etmiştim. O tarihler de Ovaakça da, Uludağ’ın etekleri de bomboştu. Ancak, yolunuz düştüğü zaman, bu günkü Ovaakça’dan, tekrar Uludağ’ın eteklerine bir bakın, gecekonduların, devlete ait o güzelim yeşil yamaçları yuttuğunu, her geçen gün, tepeye doğru tırmandığını hep beraber seyrediyoruz. Çok acil olarak, ilgililerin bu adı geçen yamaçlara el atmasını dilerim.


 GENÇOSMAN POSTANESİNDEN YALOVAYOLUNA İNERKEN…


 Değerli okuyucularım, Gençosman Postanesinden, Yalovayoluna inerken, sağlı sollu gecekondu tarzı yapılaşmaların, güzel Bursa’mızın artık marka şehir olma yolunda bir hayli mesafe aldığını baz alırsak, bu caddenin çok acele olarak imara açılması gerekmez mi? Bu arada Durmaz’ların yapmakta olduğu, 2 adet Hilton Oteli de Yalovayoluna bir katmadeğer getirmekte olduğundan, Durmaz’lardan Allah razı olsun, derim.


MARKA ŞEHİR BURSA DA,
YALOVAYOLU CADDESİ,
ANKARAYOLU CADDESİ,
İZMİRYOLU CADDESİ,


İsimleri ne anlama gelir, yıllardır düşünürüm ve anlayamam. Değerli okuyucularım, en az 40-50 yıllık geçmişi olan bu caddelerimizin ismini, Bursa’mıza hizmeti geçmiş birer kişiye versek ne olur. Hiç olmazsa, hizmeti geçenlerimizi yad etmiş olmaz mıyız? Aradıktan sonra, (3) adet, Bursa sevdalısını çok kolaylıkla buluruz, hatta daha fazlasını da…


 BURSA'DA HEP İLKLERE İMZA ATMAK…


 Değerli okuyucularım, bu günkü yazımı güzel Bursa’mıza ayırdım, ama her telden… Şimdi gelelim “Bursa da hep ilklere imza atmak” başlığına. Hitit Mobilya olarak, değerli Bursa’lar ne denli ilklere imza attığımızı çok iyi bilirler. Şimdi ise Büroyap &Solenne Ofis Mobilyaları olarak, 07.Mayıs.2011 Cumartesi günü Bursa da bir ilk ve teke daha imza atacağız...
07.Mayıs.2011 Cumartesi,
Saat 15.00 de,
Açılışımızda aramızda görmek dileğiyle….

  Sevgiyle kalın…

yakupaltinoz@yakupaltinoz.com  

yazalım & tasarım Prodes