Özgeçmiş

 

 Hacı Kadir Altınöz ve Hacı Nadire Altınöz’ün yedi çocuğundan beşinci çocuğu  olarak 1945 yılında Niğde Koyunlu'da doğdu. Kardeşleri Fatma Sarıçam, rahmetli Muzaffer Altınöz, Nafiye Göksu, Mehmet Altınöz, Mustafa Altınöz, Celal Altınöz’dür.

 

 İlkokulu Koyunlu'da ortaokul ve lise öğrenimini Bursa Ticaret Lisesi'nde tamamladı.

 

 Yüksek öğrenimini Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme bölümünde bitirdi.

 

 Yüksek lisansını İşletme bazında Bursa Uludağ Üniversitesi'nde yaptı.

 

 1985 yılında Gülay Altınöz ile evlendi.

 

 Ümit Kıvanç Altınöz (evli), Sevgim Nadire Altınöz (evli),İnanç Altınöz (evli) ve İpek Nadire Altınöz (nişanlı) adından 4 çocuğu bulunmaktadır.

 

 Ümit Kıvanç Altınöz’den Yiğit ve Özgür adından 2 torunu, Sevgim Nadire Altınöz de  Can Çöloğlu adından 1 torunu bulunmaktadır.

 

 Büyük oğlu Ümit Kıvanç Altınöz Koç Topluluğu Şirketlerinden Setur Genel Müdür, büyük kızı Sevgim Nadire Altınöz kendi sigorta şirketi bulunmaktadır.

 

 Küçük oğlu İnanç Altınöz By Solar markasıyla güneş enerjisi kurulum ve üretimi ile uğraşmaktadır. Küçük kızı İpek Nadire Altınöz Yeditepe Üniversitesi Moda Tasarım bölümünden mezun olup Epikette markasyla işine devam etmektedir. 14 mayıs  2016 tarihinde İzmirli İş Adamlarından ve Akça Holdingi ortaklarından Osman Göksan ile evlenecektir.

 

"Japon Stili Pazarlama ve Türkiye de Uygulanabilirliği" isimli master tezi 1990 yılında BUSİAD tarafından birinci kitap olarak yayımlandı. İkinci kitabı Kur'an-ı Kerimden İnciler, üçüncü kitabi Örnek Girişimciler, dördüncü kitabı  Cesur Yürekler, beşinci kitabı Cesur Yürekli Kadınlar ve altıncı kitabı ise Cesur Yürekli Gençlerdir.

 

 İç mimari eğitimini görerek mesleki bilgisini pekiştirdi.

 

 Hayat Felsefesi…

 

Dörtlü deney;

Düşündüklerimiz

Söylediklerimiz

Ve

Yaptıklarımız

Gerçeğe uygun mu?

İlgililerin tümü için adil mi?

İyi niyet ve daha iyi dostluklar sağlayacak mı ?

İlgililerin tümü için hayırlı mı?

 

 Yakup Altınöz’ün, bugüne kadar 20’nin üzerinde evliliğe vesile olması da ender bilinen bir yönüdür.

 

yakupaltinoz@yakupaltinoz.com  

yazalım & tasarım Prodes